Prawidłowe nawyki żywieniowe, które warto w sobie wyrobić

Jeśli zależy nam na tym by schudnąć i móc cieszyć się zgrabną sylwetką i zdrowym ciałem musimy zadbać nie tylko o to co jemy, ale również w jaki sposób. Nie da się bowiem ukryć, że ciągły pośpiech w jakim żyjemy przyczynia się do wykształcenia złych nawyków żywieniowych, które nie tylko utrudniają odchudzanie, ale są wręcz niebezpieczne dla zdrowia.

Nawyki żywieniowe

Jeśli chcemy jeść zdrowo musimy zapomnieć o spożywaniu posiłków w pośpiechu, w nieokreślonych porach. Bardzo ważne jest znalezienie czasu na spokojne spożycie posiłku – to pozytywnie wpłynie na proces trawienia. Warto również pamiętać o tym, by posiłki spożywać regularnie co trzy godziny. Porcje, które będziemy jeść nie powinny być jednak zbyt obfite. Dzięki regularnemu spożywaniu posiłków nie dopuścimy do napadów wilczego głodu, które często skutkują sięganiem po słodycze lub niezdrowe przekąski.

Nawyki żywieniowe

Kolejnym, niezwykle ważnym aspektem jest spożywanie ostatniego posiłku na dwie-trzy godziny przed snem. Dzięki temu nie obciążymy układu pokarmowego na noc. Co więcej, unikniemy też tycia – jedzenie w nocy lub na krótko przed snem kiedy metabolizm zwalnia to prosta droga do dodatkowych kilogramów.

Powinniśmy również pamiętać o tym, by pić dużo wody. Dzięki temu nasz organizm nie tylko będzie dobrze nawodniony czy łatwiej poradzi sobie z usuwaniem toksyn, ale również zmniejszymy łaknienie co pomoże nam w odchudzaniu.

Stosując te proste zasady oraz unikając wysoko przetworzonego jedzenia mamy szansę odnieść sukces i cieszyć się idealnym, smukłym i zdrowym ciałem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *